A TO MY - Ekologia - Odpady

Szkolne Koło Naukowe „A TO MY” ma za sobą drugie spotkanie z działu EKOLOGIA, które poświęcone było odpadom. Uczestnicy poznali podstawowe słownictwo dotyczące ekologii. Poprzez zabawy interaktywne dowiedzieli się, jak poprawnie segregować śmieci. Młodzież oglądała zdjęcia Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci i poszukiwała sposobów na to, jak ograniczyć używanie rzeczy, które nie są biodegradowalne. Dowiedzieli się również, ile kg plastiku zużywa średnio w ciągu roku dorosły człowiek. To były bardzo ciekawe i pożyteczne zajęcia.
Zobaczcie olbrzymie dryfujące skupisko śmieci i plastikowych odpadów, które pływa po oceanie. Jeśli jeszcze nie segregujecie odpadów, zacznijcie to robić.

Elektrownia wiatrowa

Marysia Kin i Jej projekt elektrowni wiatrowej.

"Być jak Ignacy" - Energia

Koło Naukowe "A TO MY" zakończyło realizację bloku zadaniowego -Energia - Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Być jak Ignacy" - Nauka to przyszłość.

Gazetka Koła Naukowego "A TO MY"

Prezentujemy 1. numer gazetki Koła Naukowego "A TO MY".

Naukowe spotkanie w kl. 2a

Spotkanie uczniów klasy 2a z Kołem Naukowym "A TO MY". Tematem spotkania była Energia. Młodzi naukowcy przygotowali ciekawe prezentacje: Ula Słonina z kl.8b o energii, jej żródłach i nowoczesnych elektrowniach, Ola Mącik z kl. 5a o Muzeum w Bóbrce, a Kordian Kulczycki z kl.8b wcielił się w rolę Ignacego Łukasiewicza. Spotkanie, które odbyło się online bardzo się podobało. Dziękujemy!

Więcej artykułów…

1. Historia energii