Wyróżnienie w VI Dyktandzie niepodległościowym

Urszula Słonina, uczennica klasy 6b, została wyróżniona w wojewódzkim finale konkursu VI Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii". Sukces jest duży, bo w konkursie na Podkarpaciu wzięło udział ok. 12 tysięcy uczniów w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV-VI dyktando pisało ok. 6 tys. uczniów. Ula znalazła się w 60-tce finalistów, z których wyłoniono 21 laureatów.

Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznych

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie klas 0 -III wzięli udział w Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznych. Impreza ta odbyła się w naszej szkole w czwartek, 15 listopada. Każda klasa zaśpiewała piosenkę patriotyczną, a reprezentanci klas pięknie wyrecytowali wiersze o Polsce. Na koniec uczniowie biorący udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Polska - moja Ojczyzna" otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Odśpiewany w pozycji na baczność hymn Polski zakończył uroczystość. W tym roku szkolnym była to już kolejna, piękna lekcja patriotyzmu.

Polska - moja Ojczyzna

W związku z obchodami 100-lecia niepodległości Polski uczniowie klas młodszych brali  udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Polska moja Ojczyzna". Laureatami konkursu zostali: Patryk Madej, Maja Chrząszcz, Maja Surowiec, Wiktoria Micał, Błażej Jakubek. Jagoda Oberbek, Milena Wyciślak, Oskar Bator, Maksymilian Piekarz, Karolina Tłuczek, Amelia Orszulak, Nina Baran, Szymon Szyszka-Guzy, Karol Wiśniowski, Adrian Rząsa, Martyna Lenczner, Sandra Bratek, Błażej Kościelny. Wszystkim laureatom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas Przeglądu Poezji i  Pieśni Patriotycznych w dniu 15 listopada.

Organizator: MKonopelska.

Rekord dla Niepodległej

9 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej". W ostatni pracujący dzień przed Świętem Niepodległości w naszej szkole, tak jak i w całej Polsce wybrzmiały 4 zwrotki "Mazurka Dabrowskiego".

Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej klas 0-3

W dniu 15 listopada o godz. 9.00 odbędzie się Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej, w którym wezmą udział uczniowie klas 0-3. Prosimy, aby dzieci były w tym dniu odświętnie ubrane( białe koszulki i granatowe spódniczki lub spodnie). Każda klasa przygotuje swoje kotyliony.