Dwie nagrody dla Uli

W XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło uczennica klasy 7B - Urszula Słonina otrzymała wyróżnienie. W kategorii "Poezja" wzięło udział 120 osób, które nadesłało 411 utworów. Tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni z Uli, której twórczość została zauważona. Prezentujemy nagrodzony wiersz i serdecznie gratulujemy Urszuli kolejnego sukcesu!

Tarcza

Powieka zamyka strumień obrazów,

odgradza, izoluje, chroni.

Zamknij ją, schowaj się we własnym świecie.

Nurzaj się w odmętach pięknych myśli – truskawek w gęstej śmietanie.

Wszechobecny strach utuli cię do snu,

spisek nadziei i żalu rozerwie serce na strzępy,

ale powieka odgrodzi cię od świata.

Labirynt rzeczywistości i snu,

a ty chwiejesz się na granicy.

Śpij, śpij, śpij.

Zanim jawa uszczypnie cię zbyt mocno.



Również w IX Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Jeżowem, Ula otrzymała wyróżnienie. Kolejny sukces na literackiej niwie. Serdecznie gratulujemy!

US