Informacja dla Rodziców dotycząca klasy 1a w r. szk. 2020/2021

Informacja dla Rodziców dotycząca klasy 1a w r. szk. 2020/2021

Na początku roku szkolnego wszyscy uczniowie klasy otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki – na zasadzie wypożyczenia z biblioteki szkolnej:

o Podręcznik „Szkolni Przyjaciele” cz.1-4 wyd. WSiP

o Podręcznik „Szkolni Przyjaciele”. Matematyka cz.1-2, wyd. WSiP

Podręcznik do j. angielskiego „Bugs Team” kl. 1

oraz bezpłatne ćwiczenia, które stają się własnością dzieci:

o „Szkolni Przyjaciele”. Karty ćwiczeń cz.1-4 wyd. WSiP

o „Szkolni przyjaciele”. Karty ćwiczeń matematyka cz.1-2 wyd. WSiP

o Ćwiczenia do j. angielskiego „Bugs Team” kl. 1

Podręcznik do religii i wyprawkę uczniowską Rodzice zabezpieczają dziecku we własnym zakresie.

Podręcznik dla klasy I szkoły podstawowej „Poznaję Boży świat”

red: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Wyprawka uczniowska: zeszyty 16–kartkowe w cienkie linie i w kratkę, oprawione i podpisane. Zestaw 2-3 ołówków dobrze zastruganych, temperówka, klej w sztyfcie, dobre nożyczki, gumka do mazania, kredki ołówkowe, patyczki grubsze

oraz małe bloki rysunkowe z białymi i kolorowymi kartkami, małe bloki techniczne z białymi i kolorowymi kartkami, zeszyt papierów kolorowych, plastelina, kredki pastele, farby plakatowe, 2 pędzle, pojemnik na wodę. Będzie też potrzebny segregator A-4 z koszulkami na prace rysunkowe oraz teczka tekturowa na prace pisemne. Wszystkie przybory należy podpisać i będą one umieszczone w indywidualnej szufladzie ucznia.

Na zajęcia sportowe na WF obowiązuje strój sportowy: obuwie na gumowym, jasnym spodzie oraz do przebrania podkoszulek (najlepiej biały) i spodenki (np. getry, szorty, dresy).

W szkole obowiązuje obuwie zmienne, noszone w worku tekstylnym.

INNE INFORMACJE:

Należy przygotować zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej.

W pierwszym dniu rozpoczęcia nauki stacjonarnej odbywa się Pasowanie na Ucznia.

W związku z obecnymi ograniczeniami Wychowawczyni klasy 1a komunikuje się z Rodzicami i przesyła ważne informacje drogą e-mailową. Zostało zaplanowane spotkanie online za pośrednictwem Skype na 24.06.2020 o godz. 18.00. Link dostępu otrzymają Państwo na podane adresy e-mailowe.