„Bajkowisko 2019”

Szkolny Teatrzyk „Adasiaki” zajął I miejsce w XXIV Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bajkowisko 2019”. Tym razem nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Skrzywiony żart”.
Jedną z nagród był występ na deskach Teatru Maska podczas finału konkursu. To niesamowite przeżycie było spełnieniem marzeń młodych artystów – przez chwilę poczuli magię profesjonalnego teatru. Przed występem udzielili licznych wywiadów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy kolejnych scenicznych sukcesów. Opiekunkami grupy teatralnej są: pani Anna Tonia i pani Magdalena Kawa.

Bezpieczne wakacje 2019

18 czerwca w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło sie spotkanie dla uczniów młodszych na temat bezpieczeństwa podczas wakcji. Muzyczne przedstawienie przybliżyło dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku w mieście, w lesie, w górach i nad wodą. Przed budynkiem Urzędu dzieci mogły zobaczyć z bliska jednostki służby ratowniczej i policji.

Życzymy wszystkim bezpiecznych wakcji!

DZIEŃ SPORTU

Dzień sportu w klasach I-III rozpoczął się od pokonywania toru przeszkód na wyścigi. Rywalizacja między klasami była zacieta i wyrównana. Uczniowie też uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa podczas zabawy nad wodą. Ratownik przypomniał dzieciom zasady korzystania z kąpieli wodnych i pokazał sprzęt ratowniczy. 

Uczniowie klas starszych rywalizowali w grach zespołowych, oraz mogli wykazać sie indywidualnie w rzutach do kosza lub strzałach na pustą bramkę.

Na zakończenie rozdano nagrody.

Komers klas ósmych

Uczniowie klas 8. są pierwszym od dawna rocznikiem, który kończy szkołę podstawową nie po sześciu, a po ośmiu latach nauki. Osiem lat to wystarczający czas, by się poznać, zżyć, zaprzyjaźnić. Tydzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego miało miejsce pożegnanie tych właśnie uczniów oraz komers. Nauczycieli, którzy przez lata kształtowali młodych ludzi, przekazywali im wiedzę, ale i wychowywali pożegnano kwiatami. Wiele radości sprawiła wszystkim swego rodzaju podróż sentymentalna, możliwa dzięki pokazowi zdjęć od pasowania na ucznia po ostatnie wspólne dni. Po części oficjalnej nastąpiła wspólna zabawa.
Wszystkim kończącym naszą szkołę uczniom życzymy właściwych wyborów i powodzenia!

Piknik na Rynku

12 czerwca uczniowie klas drugich spędzili czas na Rynku Rzeszowskim. Tam rozpoczynał się piknik dla dzieci, zorganizowany przez Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną w Rzeszowie. Była to też dobra okazja na lody.

Z naszych galerii...

09.06.2016r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Było zwiedzanie kopalni, udział  w warsztatach edukacyjnych " Królestwo Skarbnika". Dzieci zapoznały się z historią kopalni i pracą górników. Fajną przygodę przeżyli podczas podziemnej przeprawy łodziami. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn. Najwięcej emocji wzbudził chyba zjazd windą do kopalni. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…