Rekolekcje 2019

Rekolekcje wielkopostne

Klasa 4 a przywitała wiosnę.

20 marca klasa 4a wzięła udział w niecodziennym pokazie fizycznym, przekonując się, że to bardzo ciekawa, niekiedy wręcz magiczna dziedzina nauki. Udało się nam między innymi stworzyć tornado oraz własną małą chmurę. Dowiedzieliśmy się również, że ta prawdziwa na niebie waży tyle, co stado słoni. 

Po pełnym wrażeń wykładzie, przyszedł czas na relaks z pączkiem i spacer po Rzeszowskiej Trasie Turystycznej.

Spotkanie z pisarzem

28 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie klas I - III z pisarzem Waldemarem Cichoniem - autorem książek o kocie Cukierku. Autor w ciekawy sposób opowiadał o tym, jak kotek znalazł się w jego domu i dlaczego postanowił napisać o nim książkę, czytał fragmenty książek. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem opowieści pisarza, zadawały pytania. Na koniec spotkania uczniowie mogli zakupić książki z dedykacją autora. Biblioteka szkolna zakupiła cykl książek o Cukierku.

Zielona szkoła w Porębie Wielkiej

W dniach 4.03. – 8. 03. uczniowie z klas 4b i 4c odwiedzili rejon Gorców. Pięć dni spędzili w Porębie Wielkiej. Przez cały czas dopisywała wspaniała pogoda, co pozwoliło na piesze wędrówki i dłuższe wycieczki po okolicy. Dzięki temu odwiedzili Park Wodzickich, gdzie zapoznali się z historią Poręby Wielkiej; poznali legendy i mity oraz pomniki przyrody. Podziwiali panoramę Gorców, Beskidu Żywieckiego i Wyspowego oraz poznali florę i faunę gorczańskich lasów. Jeden dzień spędzili w Zakopanem poznając jego zabytki i historię, walory przyrodnicze Tatr, a także zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie mieli okazję bezpośrednio zetknąć się z okazami przyrodniczymi tego rejonu. Nie brakło również czasu na spacer Krupówkami. W przerwach miedzy spacerami był czas na gry świetlicowe, zajęcia rekreacyjno-sportowe na sali gimnastycznej, turnieje bilarda, piłkarzyków i tenisa stołowego oraz zajęcia muzyczne, plastyczne. Udało się również miło spędzić czas na basenie.
Wszyscy bardzo zadowoleni, w dobrych humorach wrócili do domów.

Finał akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata

27 lutego odbył się finał akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata. Podczas imprezy zlicytowano lalki, uszyte przez uczniów naszej szkoły. Rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście całym sercem włączyli się w akcję, czego efektem było uzyskanie niebagatelnej sumy 1910 zł! Jedna szczepionka dla dziecka w Afryce to równowartość 10 złotych. Nasi darczyńcy za niektóre ofiarowali ponad 100!Dzięki nam zaszczepionych zostanie 190 dzieci!
Akcja ta jest najlepszym przykładem na to, że pomaganie może być prawdziwie przyjemne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję i pokazali wielkie serce.
 
Informacje w Radiu Rzeszów - kliknij w linki:
 
 

Z naszych galerii...

09.06.2016r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Było zwiedzanie kopalni, udział  w warsztatach edukacyjnych " Królestwo Skarbnika". Dzieci zapoznały się z historią kopalni i pracą górników. Fajną przygodę przeżyli podczas podziemnej przeprawy łodziami. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn. Najwięcej emocji wzbudził chyba zjazd windą do kopalni. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…