Etap szkolny V edycji "Pocztówki z Rzeszowa"

Wyniki szkolnego etapu V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z Rzeszowa” pod hasłem „Historia zamknięta w pocztówce”
Komisja konkursowa oceniła prace zgłoszone do konkursu i przyznała następującym uczniom nagrody i wyróżnienia:


Oddziały przedszkolne:
1. Julia Puczkowska – nagroda( nominowana do konkursu międzyszkolnego)
2. Andrzej Ataman - wyróżnienie
Klasy 1-3:
1. Filip Majder 1b -  nagroda(nominowany do konkursu międzyszkolnego)
2. Wiktoria Micał 1b wyróżnienie
3. Dawid Witko 1b - wyróżnienie
4. Błażej Kościelny 2 b- nagroda(nominowany do konkursu międzyszkolnego)
5. Aleksander Dziki 2b - wyróżnienie
6. Adrian Rząsa 2b- wyróżnienie
7. Jagoda Oberbek 3a – nagroda(nominowana do konkursu międzyszkolnego)
8. Kornel Kalczyński 3a - wyróżnienie
9. Maja Kluz 3a- wyróżnienie
10. Karolina Tłuczek 3b – nagroda(nominowana do konkursu międzyszkolnego)
11. Amelia Orszulak 3b- wyróżnienie
12. Bartosz Malec 3b – wyróżnienie.
Klasy 4-8:
1.Kinga Rydzik 4c - wyróżnienie
2. Bartosz Kościółek 5a – wyróżnienie
3. Nikola Baran 5b – wyróżnienie
4. Igor Czarnota 8a - wyróżnienie


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonanie pocztówek i zapraszamy do następnej edycji konkursu. Laureatom gratulujemy!
Organizatorzy:
Małgorzata Konopelska, Ewa Kubiś

Wszystkie Kolory Świata laleczki

Dzień Patrona

11 stycznia obchodziliśmy Dzień Patrona naszej Szkoły, czyli Adama Mickiewicza. W ten sposób uczciliśmy jego imieniny oraz 220 rocznicę urodzin przypadającą na 24 grudnia.
Z tej okazji, Szkolny Teatrzyk „Adasiaki” przygotował inscenizację pt. „TVP SP1” prezentującą wybrane utwory naszego narodowego wieszcza. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ teksty Adama Mickiewicza zostały przeniesione do współczesnych realiów przy zachowaniu ich oryginalnej treści. W wykonaniu młodych aktorów można było usłyszeć fragmenty ballad: „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Lilije”, bajkę: „Lis i kozieł”, fr. epopei narodowej pt. „Pan Tadeusz” oraz wiersz pt. „Niepewność”.
Później, stało się coś niesamowitego – odwiedził nas sam Adam Mickiewicz, co zostało uwiecznione na poniższych fotografiach ;) Następnie, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd przy akompaniamencie Izy Soleckiej i Gabrysia Godka.
Po „Kolędowaniu z Mickiewiczem”, odbył się „Szkolny Konkurs Recytacji Utworów Adama Mickiewicza”.
Tak oddaliśmy hołd wielkiemu poecie i patriocie oraz przybliżyliśmy jego twórczość społeczności szkolnej, a przy tym dobrze się bawiliśmy!
Impreza została przygotowana pod kierunkiem p. Anny Toni i p. Magdaleny Kawy.

Wszystkie Kolory Świata

Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Przygotowują szmaciane laleczki , będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
Każda z lalek ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa oraz aukcja, podczas której można nabyć lalkę.

    Akcja ta uświadamia dzieciom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Podsumowanie akcji Wszystkie Kolory Świata  odbędzie się w naszej Szkole
 27 lutego 2019r. o godz. 16.30.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Cena wywoławcza każdej lalki – 10 zł

 

W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

W styczniu uczniowie klas I - III odwiedzili Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa. Zwiedzili piękną wystawę "Stary Rzeszów na pocztówkach". Mieli okazję porównać wygląd miasta sprzed przeszło 100 lat z tym, który mogą zobaczyć dziś. Poznali historię pocztówki, widzieli stary wielki aparat fotograficzny  i dowiedzieli się, że fotografem dawnego Rzeszowa był Edward Janusz.

 

Z naszych galerii...

   Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły otrzymali wspaniały prezent – duże, nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Właśnie w tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie tego obiektu. Ojciec Gwardian Rafał Klimas OFM poświęcił boisko, a pani dyrektor Teresa Kunecka oraz pan Henryk Wolicki występujący w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa przecięli wstęgę i otworzyli boisko.

   Następnie uczennica klasy 1c – Marysia Kin –wręczyła panu Wolickiemu na pamiątkę swoją pracę plastyczną, która zajęła I miejsce w konkursie ,,Plac zabaw i boisko szkolne” zorganizowanym przez panią dyrektor szkoły. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały z rąk pani dyrektor nagrody w postaci piłek.

   W części artystycznej zaproszeni goście, Rada Rodziców oraz społeczność szkolna podziwiali występy zespołów działających przy naszej szkole: tańca nowoczesnego ,,Jedyneczki” oraz ,,Gabcia i przyjaciele z Rzeszowa”.

Więcej…