Występ „Adasiaków” 2019

19 czerwca Szkolny Teatrzyk „Adasiaki” odwiedził dzieci w Przedszkolu nr 23, aby przedstawić im spektakl pt. „Skrzywiony żart”. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem i w skupieniu próbowały rozwikłać baśniową zagadkę krzywego królestwa.
Tym występem zakończyliśmy tegoroczne tournée ;) Przed nami… zasłużony odpoczynek. Naszej publiczności, czyli całej społeczności szkolnej, życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! 

Poczet Sztandarowy 2019-2020

Zgodnie z ceremoniałem SP 1 spośród kandydatów wytypowanych przez wychowawcę do pełnienia zaszczytnej funkcji chorążego Pocztu Sztandarowego Szkoły wybrani zostali:

Szymon Wilk i Maksymilian Rokita.

Asysta:

Gabriela Drewniak, Sara Skowrońska, Sylwia Baran i Jagoda Sobolewska.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

„Bajkowisko 2019”

Szkolny Teatrzyk „Adasiaki” zajął I miejsce w XXIV Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bajkowisko 2019”. Tym razem nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Skrzywiony żart”.
Jedną z nagród był występ na deskach Teatru Maska podczas finału konkursu. To niesamowite przeżycie było spełnieniem marzeń młodych artystów – przez chwilę poczuli magię profesjonalnego teatru. Przed występem udzielili licznych wywiadów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy kolejnych scenicznych sukcesów. Opiekunkami grupy teatralnej są: pani Anna Tonia i pani Magdalena Kawa.

Bezpieczne wakacje 2019

18 czerwca w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło sie spotkanie dla uczniów młodszych na temat bezpieczeństwa podczas wakcji. Muzyczne przedstawienie przybliżyło dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku w mieście, w lesie, w górach i nad wodą. Przed budynkiem Urzędu dzieci mogły zobaczyć z bliska jednostki służby ratowniczej i policji.

Życzymy wszystkim bezpiecznych wakcji!

DZIEŃ SPORTU

Dzień sportu w klasach I-III rozpoczął się od pokonywania toru przeszkód na wyścigi. Rywalizacja między klasami była zacieta i wyrównana. Uczniowie też uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa podczas zabawy nad wodą. Ratownik przypomniał dzieciom zasady korzystania z kąpieli wodnych i pokazał sprzęt ratowniczy. 

Uczniowie klas starszych rywalizowali w grach zespołowych, oraz mogli wykazać sie indywidualnie w rzutach do kosza lub strzałach na pustą bramkę.

Na zakończenie rozdano nagrody.

Z naszych galerii...