Spotkanie z Mikołajem

1 grudnia Szkolny Teatrzyk „Adasiaki” wystąpił w Wojewódzkim Domu Kultury podczas osiedlowego spotkania mikołajkowego prezentując skecz pt. „Mikołaj w tarapatach” oraz taniec śnieżynek. Dzieci zostały nagrodzone brawami i słodkimi upominkami.

Schronisko "Kundelek'

W środę tj. 27.11. odbyło się spotkanie klas 1-8 z Panią Katarzyną Pokrzywą - pracownikiem rzeszowskiego schroniska "Kundelek", która opowiedziała o swojej pracy w schronisku oraz o jego potrzebach. Dzieci oraz młodzież aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele ciekawych pytań oraz entuzjastycznie reagując na fotografie zwierzaków.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim za aktywny udział w zbiórce na rzecz schroniska.

Andrzejkowe zabawy

29.11. dzieci z klasy 1b przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery zabawy i tańca znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.

Katarzynki

25.11. w dniu św. Katarzyny, uczniowie kl.3b urządzili katarzynki, na wzór zabawy andrzejkowej. Było lanie wosku, "wychodzenie buta" za drzwi, losowanie wymarzonych zawodów, ustalanie kto kogo lubi i przewidywanie najbliższych planów oraz zabawy przy muzyce i poczęstunek od rodziców. Zabawa odbywała się w towarzystwie pluszowych misiów, bo to również był Światowy Dzień Pluszowego Misia".

Z życia klasy I b

Uczniowie klasy 1 b od początku roku aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Na przełomie września i października byli w parku- szukali darów jesieni oraz w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie utrwalali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
W listopadzie angażowali się obchody Święta Niepodległości. Wszyscy wzięli udział w konkursie plastycznym " Wielcy Polacy". Dwójka uczestników: Gabrysia Filipowicz i Andrzej Ataman dostała nagrodę za swoje prace. Dzieci były też na mogiłach powstańców na Starym Cmentarzu, gdzie zapaliły znicze -lampki pamięci. A dzisiaj w Dniu Pluszowego Misia przynieśli do szkoły swoje ulubione misie.

Z naszych galerii...