Piknik na Lisiej Górze

W ubiegłą sobotę odbył się szkolny piknik na Lisiej Górze. Pogoda była fantastyczna. Zabawa przednia. Atmosfera idealna...

Muzyka w szkole

7 października rozpoczęliśmy nowy cykl audycji muzycznych, prowadzonych przez muzyków ze Szkoły Muzycznej "Yamaha". Dzieci poznały i usłyszały brzmienie różnych rodzajów keyboardów. Niektóre dzieci zaprezentowały też swoje umiejetności.

Jesienna wycieczka do Sandomierza

Mały Rzym – to miasto, które 26 września zwiedzili uczniowie z kl. 5a, 6b i 7a. Skojarzenie wiąże się z tym, iż Sandomierz jest położony na 7 wzgórzach. Na początku naszej wyprawy odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle (pan kapitan „ozdobił” nas pirackimi tatuażami). Następnie „kozimi schodkami” wspięliśmy się na Rynek. Spacerując uliczkami Sandomierza, podziwialiśmy piękne, renesansowe kamieniczki, Ratusz z herbem miasta i słonecznym zegarem, kościół św. Jakuba z XIII w., gotycką Bazylikę Katedralną wzniesioną w 1360 r., sandomierski zamek oraz Bramę Opatowską (weszliśmy na jej wieżę, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasta). Po pysznym obiedzie w restauracji, udaliśmy się do Muzeum księdza Mateusza (z naturalnej wielkości figurami woskowymi). Przeszliśmy także przez Ucho Igielne.Zajrzeliśmy również do Zbrojowni Rycerskiej (przymierzaliśmy stroje, zbroje i dobieraliśmy miecze). Tajemniczym miejscem była „katownia”, w której znajdowały się dyby oraz inne narzędzia tortur – m. in. łoże do rozciągania kości czy kolczaste fotele.
Później podziwialiśmy drzewa i ich korzenie w wąwozie lessowym św. Jadwigi. Po tylu atrakcjach, zmęczeni lecz zadowoleni, wróciliśmy do Rzeszowa. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

Warsztaty garncarskie

24 września uczniowie klas 3A i 3B uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Medyni Głogowskiej. Tam zwiedzili Zagrodę Garncarską i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy ludzi, mieszkajacych dawniej na wsi. Lepili też własne figurki w glinie oraz toczyli na kole garncarskim pod okiem instruktora piękne naczynia.

Uroczystości w Bazylice

9 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w Bazylice Ojców Bernardynów. W przemarszu do Sanktuarium Pani Rzeszowa przewodzil Poczet Sztandarowy naszej szkoły. Była to również inauguracja nowego roku szkolnego.

Z naszych galerii...

09.06.2016r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Było zwiedzanie kopalni, udział  w warsztatach edukacyjnych " Królestwo Skarbnika". Dzieci zapoznały się z historią kopalni i pracą górników. Fajną przygodę przeżyli podczas podziemnej przeprawy łodziami. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn. Najwięcej emocji wzbudził chyba zjazd windą do kopalni. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…