Bracia Kłeczek - ,,Zarażamy pasją"

13 grudnia naszą szkołę odwiedzili bracia Kłeczek: Kamil i Krystian. Podczas spotkania opowiedzieli uczniom o swojej życiowej pasji, jaką są skoki na trampolinie. Opowiadali również o swojej karierze sportowej, realizacji marzeń i o sukcesach, jakie osiągnęli dzięki pasji i wytrwałości. Zachęcali uczniów do aktywności, poszukiwania własnych pasji i realizowania swoich marzeń.

Wizyta u św. Mikołaja

11 grudnia uczniowie klasy 1 a odbyli wycieczkę do Świątecznego miasteczka na Rzeszowskim Rynku. W pierwszej kolejności pokręcili się na karuzeli i odbyli krótką przejażdżkę „Diabelskim młynem”. Następnie poszli do miejsca, w którym urzęduje św. Mikołaj – każdy zrobił sobie z nim zdjęcie, po czym niektórzy uczniowie zajęli się wspólnym budowaniem domu dla Mikołaja, a inni malowali swoje twarze zmieniając się w bajkowych bohaterów. Pogoda na taką przygodę była wspaniała i wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do szkoły.

5a w Fabryce Czekolady

4 grudnia klasa 5a spędziła kilka godzin w czekoladowym świecie. Dzieci poznały etapy powstawania czekolady. Wszyscy chętnie brali udział warsztatach zdobienia własnej tabliczki czekolady, malowali Mikołaja oczywiście płynną czekoladą. Po zajęciach był czas na słodkie zakupy i zabawę.

Zwierzyniec

Międzynarodowe Centrum Kultury jako krajowy koordynator Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, wraz z wydawnictwem Dwie Siostry, wydało książkę dla dzieci "Zwierzyniec. Okazy wybrane". Zwierzęta z obrazów, rzeźb czy tkanin stają się bohaterami opowiadań i wierszy.  Uczniowie klasy 3a podczas warsztatów zorganizowanych  przez Muzeum Dobranocek 4 grudnia, mieli okazję poznać historię zwierząt. Wykonali też przepiękne zakładki do książki, którą otrzymali w prezencie.
Warsztaty poprowadziła Angelika Macura w towarzystwie autorki publikacji Karoliny Grabarczyk Chochołek.
Serdecznie dziękujemy  za to spotkanie.

Czytaj więcej: Zwierzyniec

Konkurs "Matematyka na wesoło"

W czwartek 29 listopada 2018r. odbył się konkurs „Matematyka na wesoło”.Każda klasa od czwartej do ósmej była reprezentowana przez zespół składający się z trzech uczniów. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie łamigłówek i zagadek matematycznych, szukanie nietypowych rozwiązań zadań, porównanie swoich możliwości z możliwościami innych.
Komisja w składzie :Teresa Kunecka, Zofia Lepionka oraz Barbara Rzeźnik  wyłoniła zwycięzców.
I miejsce klasa 8 b - Kacper Krawiec, Lila Płocica, Iwona Skalniak
II miejsce klasa 4b – Oliver Ruciński, Szymon Piskor, Ihor Voronenko
                klasa 8a – Igor Czarnota,  Aleksandra Jaracz, Faustyna Wiśniewska
III miejsce klasa 6 a – Antoni Ataman, Gabriel Godek, Karolina Szeliga.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości, a zwycięzcy  nagrody rzeczowe: kalkulatory, zegary na biurko, ołówki z tabliczką mnożenia oraz figurami płaskimi i przestrzennymi.
Impreza pokazała,  że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby”  i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa.


Alina Falandys

Z naszych galerii...

09.06.2016r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Było zwiedzanie kopalni, udział  w warsztatach edukacyjnych " Królestwo Skarbnika". Dzieci zapoznały się z historią kopalni i pracą górników. Fajną przygodę przeżyli podczas podziemnej przeprawy łodziami. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn. Najwięcej emocji wzbudził chyba zjazd windą do kopalni. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…