Szkolny Konkurs Plastyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w konkursie plastycznym z okazji
Narodowego Święta Niepodległości. Plakat konkursowy na TEAMSACH.

Karta rowerowa - egzamin

5 października uczniowie klas 5. zdali egzamin na swoje pierwsze "prawo jazdy". Otrzymali kartę rowerową! Udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego i potrafią jeździć rowerem. Życzymy bezpiecznej jazdy i gratulujemy. Przy okazji przypominamy, by zawsze gdy wybieramy się na przejażdżkę zakładać kask.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

2 października w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w naszej szkole uczniowie bawili się matematyką. Królowała tabliczka mnożenia. Uczniowie, ze względu na pandemię, świętowali w swoich klasach. Przepytywali się nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia, rozwiązywali quizy i łamigłówki. Były także wierszyki, rymowanki i prace plastyczne. W czasie zabawy, z uśmiechem, uczniowie nadrabiali „tabliczkowe” zaległości po wakacjach i zostawali Ekspertami Tabliczki Mnożenia.

Pasowanie na ucznia 2.09.2020

20200901 094258Uczniowie klasy 1a rozpoczęli nowy rok szkolny 2020/2021 uroczystością Pasowania na Ucznia. Reprezentacja klasy 4a w imieniu społeczności uczniowskiej powitała Pierwszoklasistów koleżeńskimi radami. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez Panią Dyrektor na Uczniów. Gratulujemy i życzymy uczennicom i uczniom z klasy pierwszej wielu sukcesów!

Być jak Ignacy

Od października w naszej szkole rozpoczyna działalność Koło Naukowe - "A TO MY". Szkoła nasza przystąpiła bowiem do V. edycji ogólnopolskiego pogramu edukacyjnego "Być jak Ignacy - Nauka to przyszłość". W tym roku szkolnym tematyka czterech bloków dotyczy: energii, ekologii, transportu, a także nowoczesnych technologii. O pracy koła będziemy Was informować na bieżąco na stronie szkoły oraz na fanpage fb: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-1-w-Rzeszowie-100176055197118

Opiekunkami koła są Panie: Sylwia Ziemiańska i Małgorzata Wilczak.