Uczniowie klas I w Wiosce indiańskiej

7 czerwca uczniowie z klas 1a i 1b odwiedzili „Wioskę indiańską” w Zalasowej. Zwiedzili indiański namiot i poznali kulturę Indian z Ameryki Północnej. Zobaczyli tradycyjne indiańskie stroje, instrumenty muzyczne, sprzęty codziennego użytku oraz broń: tomahawki, łuki, maczugi i broń palną. W dalszej części dzieci miały okazję postrzelać z łuku, dmuchawki, rzucali włócznią oraz biegli po indiańskim torze przeszkód. Chętni i odważni mogli pomalować twarz w indiańskie wzory. Na koniec wszyscy wykonali pamiątkowe naszyjniki oraz nauczyli się indiańskiego tańca.
Wszyscy w radosnych nastrojach i wspaniałymi pamiątkami wrócili do szkoły.

Z naszych galerii...

   Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły otrzymali wspaniały prezent – duże, nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Właśnie w tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie tego obiektu. Ojciec Gwardian Rafał Klimas OFM poświęcił boisko, a pani dyrektor Teresa Kunecka oraz pan Henryk Wolicki występujący w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa przecięli wstęgę i otworzyli boisko.

   Następnie uczennica klasy 1c – Marysia Kin –wręczyła panu Wolickiemu na pamiątkę swoją pracę plastyczną, która zajęła I miejsce w konkursie ,,Plac zabaw i boisko szkolne” zorganizowanym przez panią dyrektor szkoły. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały z rąk pani dyrektor nagrody w postaci piłek.

   W części artystycznej zaproszeni goście, Rada Rodziców oraz społeczność szkolna podziwiali występy zespołów działających przy naszej szkole: tańca nowoczesnego ,,Jedyneczki” oraz ,,Gabcia i przyjaciele z Rzeszowa”.

Więcej…