Lektury klasa 7

2018-2019

1. Henryk Sienkiewicz - ,,Latarnik” (24.09.2018 r.)
2. Henryk Sienkiewicz - ,,Krzyżacy” (5.11.2018 r.)
3. Adam Mickiewicz - ,,Reduta Ordona”, ,,Śmierć    
   Pułkownika”, Świtezianka”, ,,Dziady” cz.II
4. Stefan Żeromski - ,,Siłaczka”
5. Karol Dickens - ,,Opowieść wigilijna”
6. Aleksander Fredro - ,,Zemsta”
7. Ignacy Krasicki - ,,Żona modna”
8. Jan Kochanowski – wybór fraszek, pieśni i trenów
Lektury uzupełniające
1. Ernest Hemingway - ,,Stary człowiek i morze”
2. Agata Christie ,,Pułapka na myszy”

Z naszych galerii...

09.06.2016r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Było zwiedzanie kopalni, udział  w warsztatach edukacyjnych " Królestwo Skarbnika". Dzieci zapoznały się z historią kopalni i pracą górników. Fajną przygodę przeżyli podczas podziemnej przeprawy łodziami. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn. Najwięcej emocji wzbudził chyba zjazd windą do kopalni. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…