Wielka Liga Czytelników

Nasza biblioteka zgłosiła udział w   Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - VIII oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Etap pierwszy – szkolno-biblioteczny

Termin: do 31 stycznia 2019 r.

    Uczniowie zdobywają 6 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu (z pomocą rodzin) testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur (6 książek).
    Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności przystępują do testu kwalifikacyjnego pisanego w szkole lub bibliotece.
    Maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii (klasy 1-4 i 5-8) awansuje do kolejnego etapu.

Zapisy w bibliotece szkolnej. Konieczna zgoda rodziców.

Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!

Koordynator konkursu - biblioteka szkolna - Z. Lepionka.

plakat a3 harmonogram1 1

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

26 i 27 listopada uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz z  zasadami korzystania z wypożyczalni i kącika czytelniczego. Zwiedziły bibliotekę szkolna i po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyły książki do domu. Cieszymy się z nowego grona czytelników i gratulujemy zapału do czytania książek.

Dzień Pluszowego Misia 2018

W poniedziałek, 26 listopada, klasy młodsze świętowały Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły ze do szkoły swoje ulubione maskotki - misie. Wszyscy świetnie się bawili, szczególnie z dużym misiem-przebierańcem, do którego każdy mógł się przytulić. Najwięcej miśków zgromadziła klasa 0 b - 45. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Podsumowanie konkursu "Czytam sobie"

4 czerwca odbyła sie finałowa rozgrywka konkursu czytelniczego dla uczniów klas 2 i 3. Do konkursu zgłosiło sie 9 uczestników: Natalia Paja, Milena Wyciślak, Piotr Głasek, Staś Wiśniewski, Jaś Pochwat z klasy 2a; Karolina Tłuczek z klasy 2b; Agata Wysocka, Ola Siwak z 3b i Szymon Madej z 3c.

Konkurs przebiegał według reguł telewizyjnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

Najlepszą wiedzą i pamięcią wielu szczegółow z treści przeczytanych książek konkursowych popisał się Piotr Głasek z 2a. Na drugim miejscu uplasowała sie Karolina Tłuczek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy sukcesu i drobne upominki.

Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy dla klas 2 i 3

czytam sobieZapoznaj się z regulaminem (kliknij)

UWAGA

Konkurs zostanie rozegrany w poniedziałek 4 czerwca.

Z naszych galerii...