IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń: Sources of Dreams"

Po raz kolejny uczniowie naszej szkołyKarolina Wilkos (V b), Karol Płoszaj (V b),Urszula Słonina (V b) oraz Aleksandra Jaracz (VII a)fani literatury autorstwa J. K. Rowling - serii książek o przygodach Harry'ego Pottera oraz literatury J. Flanagana, czyli serii o przygodach zwiadowcy Willa Treaty’ego -zmagali się z testami, sprawdzili  swoją umiejętność czytania ze zrozumieniem, logicznego wyciągania wniosków, a także spróbowali swoich sił w redagowaniu krótkich tekstów.
Ogólnopolski  Konkurs  Literatury  Fantasy ,,Źródła  Marzeń” ma na   celu   przede   wszystkim propagowanie  czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej  pozytywne  wartości,  m.in.  przyjaźni,  odpowiedzialności,  odwagi oraz  wytrwałości  w  dążeniu  do  celu
. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością swojej ulubionej serii. Watro dodać, że nagrodą główną w konkursie jest dwanaście dwunastodniowych pobytów w jednym z polskich zamków (Gniew, Czocha, Moszna, Kliczków, Krasiczyn, Giżycko, Baranów Sandomierski, Golub)!

Z naszych galerii...

09.06.2016r. uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Było zwiedzanie kopalni, udział  w warsztatach edukacyjnych " Królestwo Skarbnika". Dzieci zapoznały się z historią kopalni i pracą górników. Fajną przygodę przeżyli podczas podziemnej przeprawy łodziami. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn. Najwięcej emocji wzbudził chyba zjazd windą do kopalni. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…