Laboratorium Wiktora

Wiktor Niedzicki znany dziennikarz i popularyzator nauki wydał kolejną broszurkę z cyklu Laboratorium Wiktora. Broszurka "Czwarte laboratorium Wiktora" trafiła już do uczniów kl. 3a . Spodobała się. W podziękowaniu uczniowie wykonali dla Pana Wiktora rysunki. Była to miła niespodzianka dla autora. Kiedy je otrzymał bardzo się wzruszył. Niektóre prace dzieci zamieścił na swoim profilu facebookowym. Dziękujemy Panie Wiktorze i czekamy na kolejne eksperymenty!

Kalejdoskop

Dzieciaki z klasy 2a lubią spotkania z nauką i techniką. Tym razem królowała optyka. Na zajęciach Experymentarium 3Z zbudowali kalejdoskop. Wystarczył kartonowy tubus, dwie zakrętki od butli pięciolitrowych, trzy lusterka i trochę kolorowych drobiazgów... Kalejdoskop i niezwykła przygoda z optyką! Zobaczcie sami!

 

„Co pływa, co tonie?”

 

„Co pływa, co tonie?”

Na zajęciach uczniowie z klas I sprawdzali, które przedmioty toną, a które pływają. W wyniku przeprowadzonych doświadczeń okazało się, że drewno unosi się na wodzie, więc wykonały tratwę z żaglem.

 

Czytaj więcej: „Co pływa, co tonie?”

Breloczek

Podczas ostatnich zajęć Experymentarium pierwszoklasiści zastanawiali się, jaki przedmiot przyda się w codziennym życiu, który pomoże znaleźć lub rozpoznać swoją własność. Bawiąc się drewnianymi klockami – czyścili, polerowali, ozdabiali, niektórzy nawet sami wiercili otwory – stworzyli breloczki. Na koniec breloczki zawieszone zostały przy plecakach.

Napiąć i wystrzelić... Magnusa efekt

Napiąć i wystrzelić. Poleci... ale jak? Efekt Magnusa... czyli, co się dzieje, gdy walec toczy się... w powietrzu, sprawdzali mali odkrywcy z Experymentarium. Wystarczą dwa kubki plastikowe lub styropianowe, gumka recepturka i taśma klejąca (najlepiej sprawdza się taśma izolacyjna). Fantastyczna zabawa: maksimum fizyki - minimum środków... Zobaczcie sami...

Z naszych galerii...

Tak oto rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...

{gallery maxcount=4}galerie/2015_Rozpoczecie_roku_szkolnego{/gallery}

Więcej…