Samolot z papieru

Podczas pandemii samoloty nie latają. Nie szkodzi. Złożyliśmy sobie samoloty z papieru. Latały znakomicie...

Ekologiczne zabawki

Podczas zdalnej nauki uczniowie klasy 1a kontynuowali swoją politechniczną przygodę.  Według własnych pomysłów zbudowali ekologiczne zabawki, wykorzystując plastik, makulaturę i inne mateiały nadające się do recyklingu. Efekty są zaskakujące, a ile przy tym dobrej zabawy...

Badamy, odkrywamy...

Samodzielne odkrywanie tego co nas otacza, towarzyszy nam na codzień  to ogromna przyjemność.  Tym razem uczniowie klasy 1a w ramach Experymentarium sprawdzali czy masa, ciężar i waga znaczą to samo... co pływa, a co tonie i dlaczego ...  poznali rózne miarki do mierzenia płynów... I cudownie się przy tym bawili. Nauka jest piękna!

Warsztaty dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

18 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty dla nauczycieli edukacji wczesnoszkonej w ramach programu wspomagania szkół Gminy Miasto Rzeszów (w tym w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów). Dwudziestu nauczycieli z 11 szkól biorących udział w programie wykonało po dwa modele wykorzystując klasyczny krążek Newtona - koło z barwnymi segmentami obejmującymi podstawowe barwy widma światła widzialnego.  W każdym z modeli wprawia się koło w szybki ruch obrotowy wykorzystując różne napędy i obserwuje mieszanie się barw.  Przy okazji porozmawialiśmy o barwach, tęczy, gromadzeniu energii i złudzeniach optycznych. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Wilczak.

Kalendarz kryptograficzny

Kończy się rok 2019. Czas pomyśleć o kalendarzu na nowy rok. Uczniowie klasy 1a zrobili sobie uniwersalny kalendarz. Jest on wyjątkowy. Kolejne daty są zaszyfrowane. Aby je odczytać trzeba znać klucz lub mieć odpowiedni dekoder. Gałąź wiedzy o utajnianiu wiadomości to kryptografia. Nazwaliśmy więc nasz kalendarz kryptograficznym.