Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but galerie/gip is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Gabcia i Przyjaciele

 

Logo Gabcia i Przyjaciele

 

 

Rok szkolny 2016/2017 obfitował w wiele ważnych wydarzeń w działalności zespołu „Gabcia i Przyjaciele”. Poszerzaliśmy repertuar wokalny i taneczny w projekcie pn. „W dziecięcych rytmach muzycznych”, współfinansowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa. Wiosna i lato to wzmożone próby do nagrań na III cześć płyty – która powstaje dzięki naszej współpracy z portalem internetowym www.bobasy.tv. Jednak najważniejsze dla nas były koncerty, na które zostaliśmy zaproszeni z okazji „Święta Caritas – Bądźmy Razem”, z okazji Dnia Matki i Dziecka na rzeszowskim Rynku oraz podczas Święta osieli Śródmieście Północ oraz Śródmieście Południe. Tradycyjnie, jak co roku, wystąpiliśmy również podczas obchodów Światowego Dnia Transplantacji. Dzieci oraz mamy z zespołu wzięły także udział w specjalnym Pokazie Mody – z okazji Dnia Mamy w Centrum Handlowym „Plaza” w Rzeszowie. W maju odbył się również nasz kolejny piknik z zespołem „Gabcia i Przyjaciele” – pod hasłem wspólnej zabawy „na sportowo” z rodzicami. Impreza pomimo deszczowej aury była bardzo udana i nie możemy się doczekać kolejnego, tym razem powakacyjnego pikniku z zespołem …

Tuż przed wakacjami reprezentacja zespołu „Gabcia i Przyjaciele” wzięła udział w wykonaniu Hymnu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2017. Udział w tak dużej, międzynarodowej imprezie to kolejne wspaniałe doświadczenie artystyczne dzieci z zespołu.

 

Gabcia i Przyjaciele

 

Logo Gabcia i Przyjaciele

 

Zespół „Gabcia i Przyjaciele” pracowicie spędził początek roku 2017. Oczywiście było też dużo zabawy - m.in. w dniu 13 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 Bal Karnawałowy z udziałem dzieci z zespołu. Podczas ferii zimowych odbył się szereg prób ze śpiewu i z aktorstwa – przed koncertami zespołu oraz przed wyjazdami do Warszawy, gdzie w Teatrze Dramatycznym na Woli im. Tadeusza Łomnickiego odbyły się przesłuchania w II etapie castingu do programu „Mali Giganci TVN”. Grupa Artystyczna i Soliści z zespołu wystąpili również podczas noworocznych imprez w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Ważnym wydarzeniem w działalności koncertowej zespołu były występy na Balu Przyjaciół Rzeszowa w Hotelu Rzeszów oraz w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa – podczas otwarcia wystawy „Rzeszowskie Pomniki”. Występy te uświetniły obchody kolejnej rocznicy nadania praw miejskich Rzeszowowi. Na początku lutego Grupa Artystyczna zespołu wraz z solistką  - Nadią Lasotą wystąpiła  także w Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, gdzie po raz pierwszy została wykonana specjalnie skomponowana przez opiekuna zespołu – Waldemara Wywrockiego pastorałka pt. „Poprzez Pola”. Natomiast w dniu 10 lutego odbył się Dzień Otwarty Szkoły, podczas którego dzieci z wielu rzeszowskich przedszkoli mogły zapoznać się z bogatą ofertą, jaka czeka na nich podczas udziału w zajęciach zespołu „Gabcia i Przyjaciele”.

 

There are no images in the gallery.

 

 

Gabcia i Przyjaciele

  

Logo Gabcia i Przyjaciele

  

Koniec 2016 i początek roku 2017 to wytężone przygotowania do świątecznych i noworocznych koncertów zespołu „Gabcia i Przyjaciele”. Oczywiście, jak co roku, nie zabrakło występów i imprez mikołajkowo – gwiazdkowych. Jednym z takich właśnie występów był koncert zespołu „Gabcia i Przyjaciele” w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy, z okazji corocznej akcji charytatywnej organizowanej przez Diecezjalne Caritas i  Ośrodki Pomocy Społecznej z całej Polski oraz wszystkie regionalne rozgłośnie Polskiego Radia,  pn. „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Z okazji Świętego Mikołaja dzieci i rodzice z zespołu „Gabcia i Przyjaciele” oraz wszystkie chętne dzieci z Rzeszowa wzięły udział w tradycyjnym już Balu Mikołajkowym z zespołem „Gabcia i Przyjaciele”, połączonym ze wspólnym występem przy piosence „To Mikołaj!”.  Dla wszystkich dzieci i rodziców podczas wspólnej zabawy wręczane były nagrody -  słodycze i pluszowe misie od firmy Coca Cola w Rzeszowie.
10 grudnia odbyła się sesja nagraniowa w studio Polskiego Radia Rzeszów z udziałem całego zespołu i solistów. Zespół „Gabcia i Przyjaciele” nagrał sporą część materiału do piosenki o Rzeszowie pt. „Ballada historyczna o Rzeszowie” oraz 6 piosenek do bajek animowanych z portalu bobasy.tv. 16 grudnia, na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie, zespół „Gabcia i Przyjaciele” wystąpił w Wojewódzkim Domu Kultury podczas „Gwiazdkowego Koncertu”. Otrzymaliśmy wielkie brawa od wspaniałej publiczności oraz dyplom z  podziękowaniem – „Certyfikat życzliwości”. Niezwykle ważnym wydarzeniem w działalności zespołu „Gabcia i Przyjaciele” był wspólny występ grupy z Adamem Asanovem z zespołu „PIERSI”. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki na ogólnopolskiej antenie radia RMF FM (20 grudnia). A Nowy Rok – 2017, witamy śpiewając i grając kolędy – wspólnie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Strzyżowskim Chórem Kameralnym pod kierownictwem dr. hab. Grzegorza Oliwy – prof. U.Rz. To nasze ulubione wykonania polskich kolęd i pastorałek.

 

 

Gabcia i Przyjaciele - grudzień 2016

 

Logo Gabcia i Przyjaciele

 

Jesień 2016 roku obfitowała w wiele wydarzeń, w których uczestniczył zespół Gabcia i Przyjaciele. 30 września wystąpiliśmy m. in. podczas Światowego Dnia Serca na rzeszowskim Rynku. W październiku trwały przygotowania do nagrań piosenek w Studio Polskiego Radia Rzeszów. Są to przeboje dziecięcej piosenki takie jak: „Przedszkolaczek”, „Niedźwiedź”, „Kaczuszki”, „Panie Janie” czy „Krasnoludki”. Już wkrótce piosenki te będzie można usłyszeń wraz z bajkowymi animacjami w portalu internetowym dla dzieci: www.bobasy.tv. Z tymi właśnie utworami zespół Gabcia i Przyjaciele wystąpił na imprezie familijnej w Galerii Millenium Hall – w ten sposób zdobywając dofinansowanie na potrzeby nagrania II części płyty zespołu. W październiku 2016 r. byliśmy również gośćmi dwóch programów „na żywo” Polskiego Radia Rzeszów – niedzielnej audycji dla dzieci „Kolorowy Mikrofon” oraz „W dobrym tonie – popołudniowa audycja”. Pod koniec listopada zespół wziął udział w spektakularnej akcji, podczas której został pobity Rekord Polski w masowym śpiewaniu szant. Razem z „Gabcia i Przyjaciele” na żywo poprzez antenę Polskiego Radia Rzeszów śpiewało aż 17.000 dzieci i młodzieży z Rzeszowa i całego Podkarpacia. Koncert ten odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, a jedna z dziewczynek należących do naszego zespołu – Lenka Łuszczki wzięła udział w Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Żagielek”, wykonując wraz z zespołem „Klang” piosenkę pt. „Co potrzebne jest w podróży”. A po naszej wspaniałej przygodzie w programie „Mam Talent TVN!” (3 x TAK), dzieci z zespołu przygotowują się do udziału w castingu do programu „Mali Giganci TVN”. Odbędzie się on w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 

 

 

 

Gabcia i Przyjaciele

 

 

Logo Gabcia i Przyjaciele

 

 Zespół „Gabcia i Przyjaciele” to 130 rozśpiewanych dzieci w wieku od 3 do 13 lat  – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 20 w Rzeszowie. W próbach zespołu „Gabcia i Przyjaciele” biorą udział również dzieci, które są absolwentami Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 20 w Rzeszowie. Założycielem zespołu oraz opiekunem i organizatorem zajęć, od 2000 roku jest Waldemar Wywrocki - nauczyciel muzyki i rytmiki oraz autor piosenek dla dzieci,  które m.in. znajdują się w repertuarze zespołu. Nazwa zespołu pochodzi od imienia córki Waldemara Wywrockiego – Gabrysi, która jest współautorką wielu piosenek.  Obecnie zespół przygotowuje się do nagrań kolejnych piosenek na II cześć płyty. Będą to utwory pt. „Prima Aprilis”, „Czas pożegnań”, „Strażnik koła”, „Bal” oraz znana wielu pokoleniom rzeszowian pieśń o Rzeszowie autorstwa Jana Wywrockiego (absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie), pt. „Ballada historyczna o Rzeszowie”. W kwietniu 2016 roku zespół nagrał w Studio Polskiego Radia Rzeszów piosenki, które już cieszą się wielkim powodzeniem  -  „To ja”, Kołysanka dla laleczki”, „Wakacje”, „Biały Puch” oraz „Misie i Laleczki”. Zespół bardzo często występuje na imprezach organizowanych na terenie miasta Rzeszowa. W październiku 2016 roku zespół „Gabcia i Przyjaciele” wystąpił w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w programie „Mam Talent TVN!”, gdzie otrzymał od Jurorów 3 x TAK i przeszedł aż do ćwierćfinału, który odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Próby zespołu odbywają się codziennie, w kilku grupach wiekowych:

W poniedziałek – próba łączona dla wszystkich dzieci

We wtorek – próba dla przedszkolaków

W środę  - próba mikrofonowa dla klas I i II

W czwartek – próba mikrofonowa dla klas III i IV

W piątek – próba mikrofonowa dla klas V i VI oraz zajęcia taneczne, które są współorganizowane ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Domu Kultury „Staroniwa” w dwóch grupach wiekowych – od 3 do 9 lat oraz od 10 do 13 lat.

 

{gallery}galerie/gip{/gallery}