Konkurs recytatorski "W drodze do Niepodległej"

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "W drodze do Niepodległej". Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-8, prezentując wiersze patriotyczne polskich poetów. Jury, w którego składzie była pani dyrektor - Teresa Kunecka, przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście Północ - Kazimierz Rochecki i pani Elżbieta Chmiel - bibliotekarka z naszej szkoły, nie miało łatwego zadania, gdyż poziom wystąpień był bardzo wysoki.
Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
klasy 4-5
I miejsce - Maria Kin 
II miejsce - Amelia Ząbkowicz
III miejsce - Gabriela Pirowska
 
klasy 6-8
I miejsce - Aleksandra Jaracz
II miejsce - Urszula Słonina
III miejsce - Izabela Solecka
 
Specjalną nagrodę od przewodniczącego Kazimierza Rocheckiego otrzymał Bartosz Gruszecki.

Konkurs z języka niemieckiego!!!

kniem

Świetlicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek,

W Świetlicowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 18 stycznia, zaprezentowało się wielu solistów i zespołów. Lena Kuzia i Gabrysia Pirowska zajęły równorzędne I miejsce za występy solowe. Marta i Maria Lewoc, Julia Guzek i Zofia Bernat zajęły II miejsce za pastorałkę "Kolednicy wędrownicy". Martynka Lenczner z kl. I b i Kuba Kisiołek z kl. III b zajęli III miejsce w występie solowym. W występie zespołowym I miejsce zajęły Lena Kuzia i Julia Łańczak za kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". W czasie obrad jury dzieci pięknie śpiewały. Szczególnie wszystkim podobała się gra Teresy Skiby z kl. III . 

Przegląd Kolęd i Pastorałek przygotowały: p.Jadwiga Bednarska-Rykała i p.Elżbieta Starzak.

MISTRZ SŁÓWEK z Języka Angielskiego - Słówka

Słówka kl III-V ( 1-50), VI-VII ( 1-90)

 

  1. Walk – iść pieszo
  2. Run – biec
  3. Fall – upadać
  4. Hop – skakać
  5. Dance – tańczyć
  6. Slide – ślizgać się
  7. Climb – wspinać się
  8. Chase – ścigać kogoś/coś
  9. Slow down – zwolnić
  10. Hurry up – spieszyć się
  11. Stand – stać
  12. Sit – siedzieć
  13. Lie – leżeć
  14. Shake – trząść
  15. Bend – zginać
  16. Cross – skrzyżować
  17. Nod – kiwać
  18. Bite – ugryźć
  19. Blink – mrugać ( okiem)
  20. Kick – kopać
  21. Fly – latać
  22. Knock – pukać
  23. Swallow – polykać
  24. Wave – machć
  25. Whisper – szeptać
  26. Whistle – gwizdać
  27. Cough – kaszleć
  28. Sneeze – kichać
  29. Brush – szczotkować
  30. Comb – czesać
  31. Hiccup – mieć czkawkę
  32. Lick – lizać
  33. Pat – klepnąć
  34. Breathe – oddychać
  35. Chew – żuć
  36. Point – wskazywać
  37. See – widzieć
  38. Look – patrzeć
  39. Gaze – gapić się
  40. Press – naciskać
  41. Go – iść
  42. Drive – prowadzić
  43. Ride – jeździć na..
  44. Jump skakać
  45. Spin – kręcić się
  46. Leap – przeskakiwać
  47. March – maszerować
  48. Crawl – pełzać
  49. Push – pchać
  50. Pull – ciągnąć
  51. Hold – trzymać
  52. Kneel – klęczeć
  53. Lift – podnosić
  54. Drop – upuścić
  55. Carry – nieść
  56. Crouch – kucać
  57. Slip – poślizgnąć się
  58. Trip – potknąć się
  59. Limp – kuleć
  60. Stroke – głaskać
  61. Tickle – gilgotać
  62. Slap – dać klapsa
  63. Punch – uderzyć pięścią
  64. Rip – podrzeć
  65. Scratch – drapać
  66. Grab – szarpnąć
  67. Glance – rzucić okiem
  68. Point – wskazać
  69. Clap – klaskać
  70. Kiss – całować
  71. Mutter – mamrotać
  72. Taste – smakować
  73. Smell – wąchać
  74. Chew – gryźć
  75. Shrug – wstrząsnąć ramionami
  76. Sip – sączyć
  77. Hum – nucić
  78. Paddle – brodzić ( po wodzie)
  79. Smack – mlaskać
  80. Sniff – węszyć, wąchać
  81. Stretch – rozciągać się
  82. Squat – robić przysiady
  83. Lean – opierać się
  84. Throw – rzucać
  85. catch – łapać
  86. pic kup – podnieść
  87. dive – nurkować
  88. swim – plywać
  89. dig – kopać ( dół)
  90. grin – zrobić grymas

Laureaci konkursu "Kartka Bożonarodzeniowa"

Laureaci szkolnego etapu Międzyszkolnego Konkursu "Kartka Bożonarodzeniowa":

Punkt Przedszkolny: Patryk Madej, Karolina Błażej, Andrzej Ataman, Kacper Koszela
Klasy pierwsze: Anna Dziedzic, Adrian Rząsa
Klasy drugie: Aleksandra Mącik, Jagoda Oberbek, Karolina Tłuczek, Maciej Tatowicz
Klasy trzecie: Milena Baran, Julia Kubień, Lena Berkowicz, Gabriela Pirowska, Szymon Madej, Maria Kin
Klasy czwarte: Oliwia Skowrońska, Wiktoria Zaręba, Karolina Malec, Karolina Kulig

Gratulujemy. Wszystkim, którzy wykonali kartkę świąteczną serdecznie dziękujemy. 

Z naszych galerii...