Pasowanie na czytelnika

  

W miesiącu czerwcu dzieci z obu grup przedszkolnych miały ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia czytelnicze, które odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Poświecone były one zebrze Zanzibal. Dzieci rozwiązywały zagadki ,wykonały portret bohatera zajęć. Głównym punktem była uroczysta przysięga i pasowanie na czytelnika. Na zakończenie otrzymały upominki.

Zwiedzając skansen

  

W dniu dzisiejszym - 10.06. dzieciaczki z gr.B wreszcie miały swoją wycieczkę. Pogoda dopisała  i mogliśmy zwiedzić Skansen w Kolbuszowej. Najbardziej spodobały im się zabawki z dawnych lat. Na zakończenie zrobiły mały zielnik. A póżniej  spacerowały, biegały i grały w piłkę na zielonej trawce. Bardzo ważnym punktem programu była kiełbaska z grilla. Do szkoły wróciły radosne i szczesliwe.To był wspaniały dzień.

Wycieczka do Pstrągowej

  

3 czerwca dzieci z grupy 0A wyjechały na wycieczkę do Pstrągowej, w czasie której miały dużo atrakcji. Zapoznały się ze zwierzętami, karmiły ryby, jeździły bryczką, skakały na dmuchanym placu zabaw. W trakcie pobytu zajadały się pysznymi, grillowanymi kiełbaskami.

W zakładzie szewskim

  

Poznając różne zawody najmłodsi z gr.B gościli w Zakładzie Szewskim. Właściciel w sposób dowcipny i ciekawy przekazał wiedzę o swej pracy.  Dzieci miały możliwość poznać narzędzia potrzebne do reperacji obuwia  a także samodzielnie przeszyć kawałki skóry na maszynie. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Piknik

    Pogoda w maju nas nie rozpieszczała i dlatego dzieci z gr. B nie mogły wziąć udziału w zaplanowanej wycieczce. W związku z tym zorganizowalśmy w sali ,, Piknik  prawie na trawie". Było dużo radości i zabawy a na zakończenie wyskoczyliśmy do pobliskiej kawiarenki na ptysia. To był dopiero początek świętowania z okazji Dnia Dziecka. Wszystkim dzieciakom - tym małym i dużym życzymy samych słonecznych i radosnych dni.

Z naszych galerii...