Akcja Gora Grosza u przedszkolakow

Kolejny raz nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji ,,Góra Grosza”. W tym roku suma zebranych grosików wyniosła 24,83 zł. Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji dziękujemy.

Laureat konkursu przedszkolnego

Pawelek Łuczak z gr.A otrzymał wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym dla Przedszkoli ,,Rzeszów – Moja Mała Ojczyzna”. Gratulujemy.

Czytający koledzy

Co tydzień Przedszkolaki z grupy "B" witają niezwykłych gości. Odwiedzają ich starsi koledzy i koleżanki z klasy III a i III b. Podczas tych spotkań uczniowie czytają książki młodszym dzieciom. Jest to świetna okazja do integracji dzieci z oddziału przedszkolnego i tych już na wyższym szczeblu edukacji.

Współpraca z biblioteką szkolną

W ramach współpracy z biblioteką szkolną w grupie "B" odbywają się zajęcia czytelnicze prowadzone przez pana Piotra - pracownika naszej biblioteki. Dzieci bardzo chętnie słuchają czytanych bajek, ponieważ dotyczą one wydarzeń i problemów bardzo im bliskich. Są to książeczki z serii "Mądra mysz" oraz cykl o sympatycznym żółwiu Franklinie.

Poczytam Ci Misiu

Przedszkolaki z gr. "B" wraz ze swoimi paniami realizują autorski program "Poczytam Ci Misiu.". Jego celem jest podejmowanie różnorodnych działań promujących czytelnictwo wśród dzieci. Dzieci poznają literaturę oraz uczestniczą w zajęciach, które mają na celu docenienie wartości książki.W ramach tych działań założony został kącik książek oraz kącik pisarza.