Wizyta Mikołaja w przedszkolu

6 grudnia to dla dzieci jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku - odwiedza je Mikołaj. Dzieci od samego rana z niecierpliwością czekały na spotkanie z Nim, nasłuchiwały dzoneczków i donośnego: hoo, hoo, hoo. No i przybył do najmłodszych z gr.B. Podarował dzieciaczkom prezenty a one w zamian zaśpiewały mu piosenkę, jednocześnie prosząc o przyjście w przyszłym roku.

Spotkanie w Muzeum Dobranocek

5 grudnia dzieci z grupy B wzięły udział w drugich zajęciach zorganizowanych  w Muzeum Dobranocek. Było to spotkanie z cyklu ,,Bohaterowie bajek". Zajęcia poprowadziła pani dyrektor Katarzyna Lubas.  Poświęcone było przyjażni a głównym bohaterem był Miś Uszatek.

Pluszowe Misie i ich święto

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszego przedszkola jak zwykle nie zapomniały o swoich ulubieńcach. W tym dniu przyniosły swoje misiaki, aby spędzić z nimi ten czas wspólnie bawiąc się. Konkurs na największą liczbę misiów wygrała gr. B - mieliśmy ich 70.

Nasze prawa - ważna sprawa

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - a jednocześnie 30 rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci z grupy B przyszły do przedszkola  ubrane na niebiesko. Nasze zajęcia poświęcone były prawom dziecka - takim zasadom i umowom, którymi powinni się kierować wszyscy ludzie, aby się nawzajem nie krzywdzić. Te zajęcia to również jeden z madułów projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury" oraz akcji zorganizowanej wspólnie z UNICEF.

Wielka przygoda Jeżyka

Mamy już za sobą pierwsze spotkania dzieci z książkami w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej ( dzieci z gr. A we wrześniu a z gr. B w listopadzie).  Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Dworak a głównym bohaterem był Jeżyk. Dzieci wysłuchały opowiadania J.Poh ,,Wielka przygoda jeżyka", rozwiązywały zagadki związane z jesienią a także ozdobiły postać zwierzaczka. Na zakończenie miały przyjemność pooglądać i podotykać przygotowane książeczki o zróżnicowanej tematyce. Największe zainteresowanie wzbudziły książki, przy których można było manipulować - przesuwać, przekładać.

Z naszych galerii...