Sportowy trening

  

W czwartek 4 kwietnia dzieci z obu grup przedszkolnych wzięły udział w pokazowym treningu piłki nożnej. Był on zorganizowany przez szkółkę piłkarską  Football Akademy Rzeszów. Zabawy z dziećmi wspaniale poprowadził pan Arkadiusz Dąbek. Wszyscy się doskonale bawili.

Akcja ,,Góra Grosza"

   W  XIX edycji zbiórki ,,Góra Grosza" przedszkolaki zebrane przez siebie groszówki w kwocie 44.03 zł.przekazały Towarzystwu Nasz Dom. Zostaną one przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Edukacja stomatologiczna w przedszklu

Dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w Programie edukacji stomatologicznej instytutu Blend-a-med Oral-B "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". W ramach zajęć z zakresu tego programu dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedziały się jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Na koniec projektu wzięły udział w
ogólnopolskim konkursie plastycznym. Ich grupowe prace zostały nagrodzone przez organizatorów. Dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Nasze najmłodsze laureatki

Julia Puczkowska z gr. B została nagrodzona w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Pocztówka z Rzeszowa".

   A Julia Walawender z gr.B  została laureatką Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Zimowe krajobrazy - zima w mieście".

Z wizytą u zegarmistrza

W miesiącu marcu dzieci z grupy "B" gościły w zakładzie zegarmistrzowskim przy ulicy Sokoła.
Miały okazję poznać tajniki pracy zegarmistrza oraz zobaczyć, a nawet
dotknąć narzędzi wykorzystywanych w tym zawodzie. Pan zegarmistrz z pasją
opowiadał o swojej pracy, dzięki czemu dzieci były zainteresowane i
zaciekawione tematem zajęć.

Z naszych galerii...

   Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły otrzymali wspaniały prezent – duże, nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Właśnie w tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie tego obiektu. Ojciec Gwardian Rafał Klimas OFM poświęcił boisko, a pani dyrektor Teresa Kunecka oraz pan Henryk Wolicki występujący w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa przecięli wstęgę i otworzyli boisko.

   Następnie uczennica klasy 1c – Marysia Kin –wręczyła panu Wolickiemu na pamiątkę swoją pracę plastyczną, która zajęła I miejsce w konkursie ,,Plac zabaw i boisko szkolne” zorganizowanym przez panią dyrektor szkoły. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały z rąk pani dyrektor nagrody w postaci piłek.

   W części artystycznej zaproszeni goście, Rada Rodziców oraz społeczność szkolna podziwiali występy zespołów działających przy naszej szkole: tańca nowoczesnego ,,Jedyneczki” oraz ,,Gabcia i przyjaciele z Rzeszowa”.

Więcej…