Środa 27.05.2020r. Temat ,,Co to jest rodzina?”
1. ,,Portret Reksia” . Rozmawiamy na temat rodziny: Co to znaczy być rodzina?; Z ilu osób może się składać rodzina?; Co łączy osoby w rodzinie? Prosimy aby dziecko dokonało podziału wyrazu ,,rodzina” na sylaby i spróbowało wyodrębnić w nim pierwsza i ostatnia głoskę. Następnie czytamy opowiadanie I. Landau ,,Portret Reksia” ( w załączniku) i wspólnie omawiamy historie pieska. Zwracamy uwagę na to w jaki sposób odnosiły się do siebie mama, babcia i Iwonka. Uświadamiamy dziecku, ze psa należy traktować jak członka rodziny, a w relacjach rodzinnych należy darzyć się szacunkiem.
2. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem piłki ,,Mój pupil” Wzajemne podawanie sobie piłki. Ten kto trzyma piłkę w dłoniach, opowiada o swoim zwierzątku domowym: jak ma na imię, w jaki sposób się nim opiekuje, co lubi z nim robić. Jeżeli nie ma zwierzątka może opowiedzieć o swoim wymarzonym .
3. Zwierzęta domowe i ich właściciele – zabawa z karta pracy (str.32) Dziecko nazywa zwierzęta i opowiada w jaki sposób należy się nimi opiekować. Wskazuje przedmioty potrzebne do opieki nad konkretnym zwierzęciem. Zapraszam na filmik, a w nim : zagadki, piosenki, propozycje zajęć plastycznych, ćwiczenia.
https://vod.tvp.pl/video/budzik,ulubione-zwierzeta-domowe,3988695