Poniedziałek 01.06. 2020r.
Temat: „Idzie do nas lato”
1. Kiedy przyjdzie do nas lato? - rozmowa na temat zbliżającej się pory roku. Na początku rodzic podaje dziecku jaki teraz mamy miesiąc –czerwiec, dzieci liczą którym z kolei miesiącem jest czerwiec , zastanawiają się, jaki miesiąc jest przed nim, a jaki po nim; przypominają sobie nazwy wszystkich miesięcy.
Film : Poznajemy miesiące
https://youtu.be/m_-qLMJjmnU

Następnie rodzic prezentuje kartkę z kalendarza na miesiąc czerwiec.; dzieci szukają daty 21 czerwca, czyli pierwszy dzień lata kalendarzowego. Dzieci zastanawiają się, czy lato przychodzi zawsze pierwszego dnia kalendarzowego lata, czy jego oznaki można zaobserwować wcześniej lub później i dlaczego tak się dzieje? (pogoda, temperatura).

2. Pociąg do lata – zabawa plastyczna. Najpierw dzieci zastanawiają się jakie są oznaki zbliżającego się lata np. słońce mocniej grzeje, kwitną kwiaty, pojawiają się owoce na drzewach i krzewach. Następnie rodzic rysuje szablon pociągu oraz wagony. Dziecko w kolejnych wagonikach rysuje to z czym kojarzy mu się lato.

3. Na koniec zapraszam do zabawy : zabawa ruchowa maszynista zuch
https://youtu.be/i76ClBnx2Ik