Nauczanie zdalne Punkt Przedszkolny

wtorek 20.10.2020r. gr. A i B

JESIEŃ W SADZIE I NA ŁĄCE

  1. ,,W sadzie” – pokazujemy dziecku obrazki, zdjęcia przedstawiające: sad jesienią, zbiór jabłek i robienie soku z jabłek. Prosimy dziecko, aby opowiedziało co wydarzyło się najpierw, co było potem. Podajemy nazwę drzew i ich owoców ( jabłko – jabłoń…) a dziecko dokonuje podziału danego wyrazu na sylaby;
  2. ,,Co zniknęło?” - układamy przed dzieckiem w szeregu owoce; jabłko, gruszka, śliwka, winogrono a ono podaje ich nazwy, przelicza od lewej do prawej i od prawej do lewej. Prosimy aby dokładnie się przyjrzało i zapamiętało kolejno wszystkie owoce. Zabieramy jeden – dziecko odgaduje, którego brakuje. Za każdym razem zmieniamy układ , możemy zwiększyć ilość owoców;
  3. ,,Jaki to owoc?” – wkładamy do torby, woreczka różne owoce. Zadaniem dziecka jest za pomocą dotyku rozpoznać i nazwać je. Po zakończeniu zabawy wspólnie możemy zrobić sałatkę owocowa lub sok;
  4. https://www.youtube.com/watch?v=8uRp5eexfno – zagadki o owocach;
  5. „Rano na łące” – rozmowa o wierszu Mieczysławy Buczkówny. 

Rodzic czyta wiersz i omawia z dzieckiem jego treść: Jaka pora roku jest przedstawiona w wierszu? Co się dzieje rano na łące? Co robią poszczególne owady? Co się może dziać jesienią na łące? Następnie omawiają wygląd zwierząt, naśladują ich ruchy i dźwięki, podają informacje na temat ich życia. 

 

Rano na łące 

Mieczysława Buczkówna

Słońce. 

Na łące 

Wszyscy pracują od samego ranka:

 Pszczoła we wnętrzu rumianka 

Odkurza żółty dywanik

 Ze złotego pyłu,

 Mrówki – ścieżkę oczyściły

 Aż świeci każde ziarnko piasku.