Przedszkole – zdalne nauczanie gr. A i B

czwartek 29.10.2020r.

Temat: ,,Co suszymy?”

  1. ,,Która chustka szybciej wyschnie” – robimy doświadczenie . Potrzebujemy: 3 jednakowej wielkości cienkie chusteczki, woreczek, miska z woda. Dziecko moczy wszystkie chustki. Pytamy gdzie najszybciej wyschną i proponujemy wykonanie doświadczenia. Dziecko wyciska nadmiar wody z każdej chusteczki. Jedna wkłada do woreczka, druga wiesza przy kaloryferze a trzecia umieszcza za oknem. Po pewnym czasie sprawdza co się z nimi stało. Wyciągamy wnioski – żeby cos wyschło, potrzebne jest powietrze ( najszybciej wyschną te na które działa cieple powietrze).

  2. Co to jest suszarka? Na obrazkach bądź na komputerze pokazujemy dziecku rożne rodzaje suszarek . Dziecko stara się odpowiedzieć jaki to jest rodzaj suszarki, do czego ona służy ( do włosów, ubrań, warzyw i owoców). Prezentujemy dziecku działania tych, które mamy w domu.

  3. Zdrowe suszki. Jeżeli mamy w domu suszarkę do warzyw - razem z dzieckiem przygotujmy owoce ( np. śliwki, jabłka). Dziecko może pokroić je w plasterki i ułożyć na tackach . Rodzic włącza urządzenie - zwracamy uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

  4. Zabawa matematyczna ,,Gdzie jest jabłko?” Do zabawy zapraszamy cala rodzinę. Jedna osoba kładzie owoc w dowolnym miejscu ( np. w pokoju, w kuchni) a druga określa jego położenie. Stosujemy wyrazy: na, pod, obok, przy, miedzy. Zwracamy uwagę na wypowiadanie się pełnym zdaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=oD_4YBKMKFs – jarzynowa gimnastyka