Obiady

Regulamin świetlicy

Karta zgłoszenia do świetlicy szkolnej

Osoby upoważnione do odbioru dziecka ze świetlicy szkolnej

Informacja dla Rodziców

UWAGA!

Zgłoszenia na obiady na rok szkolny 2020/2021 będą od 27.08.2020 r. drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 17 748 20 12. Formularz (karta zapisu dziecka na obiady) dostępny jest TUTAJ oraz u wychowawców klas (1 września).

Płatności za obiady należy dokonywać na konto nr:

42 1020 4391 0000 6402 0187 6630 - Bank PKO BP

W tytule przelewu należy wpisać „obiady – imię i nazwisko ucznia oraz klasa”.

Obiady

Uczniowie korzystający z obiadów finansowanych przez MOPS oraz GOPS korzystają z obiadów na podstawie okazanych decyzji.

Informacja dla rodziców

Opłata za obiady w miesiącu marcu 2021 r w szkole

wynosi:

92,00 zł (23 dni x 4,00 zł)

Odpłatność za posiłki w Punkcie Przedszkolnym

(śniadanie + obiad + podwieczorek)
w marcu 2021 r wynosi ;

126,50 zł (23 dni x 5,50 zł)

Opłata za śniadanie + podwieczorek wynosi:

34,50 zł (23 dni x 1,50 zł)

Opłaty proszę dokonać do 03.03.2021 wyłącznie przelewem

Osoby ubiegające się z dofinansowania z MOPS-u będą mogli korzystać z posiłków po wcześniejszym okazaniu aktualnej decyzji.

Nieobecność na obiedzie będzie uwzględniona w postaci odpisu i zwrotu kosztów wyłącznie w wypadku zgłoszenia tej nieobecności do godz.14:00 dnia poprzedzającego nieobecność.
Odpisu za niewykorzystane obiady dokonuje intendentka odliczając odpis od wpłaty za następny miesiąc.

Zgłoszenia należy dokonywać osobiście lub telefonicznie

u intendentki w godzinach 8:00 - 14:00 (tel. 17 748 20 12)

w sekretariacie szkoły w godz. 7:45 - 15:00 (tel. 17 748 20 20)

"DAROWIZNA" W TYTULE WPŁATY

NR KONTA 80 1020 4391 0000 6002 0144 8372

SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 W RZESZOWIE UL. BERNARDYŃSKA 4

Dzienny rozkład zajęć

W naszej świetlicy obowiązuje ramowy rozkład dnia, który warunkuje prawidłową realizację założeń programowych. Jest dostosowany do wieku i specyficznych potrzeb dzieci, do warunków lokalowych, zachowuje właściwe proporcje między zajęciami, przewiduje odpowiednią ilość zajęć na świeżym powietrzu, jest elastyczny.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci poznają rozmaite formy spędzania wolnego czasu, mają okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami, mogą rozwijać zdolności i zainteresowania.
Uczą się przestrzegania norm i zasad obowiązujących w grupie.
Mogą także zjeść smaczny obiad w szkolnej jadalni.

Świetlica jest przyjazna i "otwarta", dlatego też wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że mogą w niej atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas.

6:45 -  7:45

- zbiórka dzieci

- zabawy dowolne w kącikach, rozmowy w grupach

- przygotowanie do zajęć

- przygotowanie do obiadu

- obiad i zjedzenie posiłku przez dzieci, które nie korzystają z obiadów

- zajęcia zorganizowane: zabawy ruchowe, czytelnicze, plastyczne, muzyczne

- odrabianie zadań domowych / ciche czytanie literatury dziecięcej

- nauka własna

- zajęcia plastyczno-techniczne

- zajęcia przygotowujące dzieci do udziału w konkursach pozaszkolnych

- zabawy sportowe na powietrzu

- popołudnia filmowe: ogłądanie bajek, słuchanie bajek i piosenek z magnetofonu i CD

- zajęcia według zainteresowań dzieci

- odpoczynek i zabawy dowolne

- porządkowanie sal świetlicowych

Dzienny rozkład podlega modyfikacjom zgodnie z aktywnością i zainteresowaniami dzieci.

Obiad

22 marzec

Zupa koperkowa z ryżem zabielana śmietaną

Makaron, z sosem bolońskim,banan,kompot

Zawiera alergeny (produkty mleko pochodne, seler gluten,jaja )

23 marzec

wtorek

Zupa kalafiorowa z makaronem zabielana śmietaną z natką pietruszki.Kotlet mielony,surówkaz kapusty pekińskiej, ziemniaki,kompot.Zawiera alergeny (produkty mleko pochodne, seler, gluten,jaja)

24 marzec

środa

Zupa fasolowa z jarzynami z natką pietruszki,pieczywo mieszane .Naleśniki z serem,kompot

Zawiera alergeny (produkty mleko pochodne, seler, gluten,jaja)

25 marzec

Rosół z makaronem z natką pietruszki

Potrawka z kurczaka,ziemniaki,ogórek kiszony,kompot.Zawiera alergeny (produkty mleko pochodne, seler, gluten,jaja)

26 marzec

piątek

Zupa pomidorowa z ryżem zabielana śmietaną z natką pietruszki.Paluszki rybne,ziemniaki,surówka z kapusty kiszonej,kompot

Zawiera alergeny (produkty mleko pochodne, seler, gluten,jaja)

Wiosenna świetlica

Wiosennie i świątecznie zrobiło się w naszej świetlicy! A to za sprawą kolorowych prac plastycznych Dzieci przywołały wiosnę rysujac jej pierwsze oznaki: bazie, bociany, krokusy, przebisniegi, forsycje i oczywiscie słońce i z ciepłymi promykami.  Wiosna to też Wielkanoc. Piękne pisanki, koszyczki i zajączki przypominają wszystkim o nadchodzących świętach.

8 marca Dzień Kobiet

W świetlicowej gromadzie szybko płynie czas. Gry planszowe, klocki, zabawy i prace plastyczne to ulubione formy aktywności. Oczywiście też zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i zabawy na boisku szkolnym, jeśli pogoda pozawala wyjść na świeże powietrze. W ostatnim konkursie plastycznym „8 marca Dzień Kobiet”, organizowanym przez świetlicę szkolną wzięło udział bardzo dużo dzieci z klas 1-3. Prace były kolorowe, ciekawe i przypominały o marcowym święcie kobiet, tych dużych i tych małych. Każdy autor został doceniony i nagrodzony. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy już do następnych konkursów,