BJIgnac

zawodowcy

Ważne telefony

800 800 605
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 080 222
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

"Być jak Ignacy – Tajemnicze zniknięcie Ignacego".

Koło Naukowe - "A TO MY", które działa przy naszej szkole przystąpiło do kolejnej, już VI. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy – Tajemnicze zniknięcie Ignacego". W tym roku szkolnym konkurs podzielony jest na 8 etapów, których tematyka dotyczy m.in. podróży badawczych i nawigacji, lotnictwa, mózgu, nauki i informacji, badań przyrody, wielkich konstrukcji, czasu, kosmosu czy wynalazków samego Ignacego Łukasiewicza. O pracy koła będziemy Was informować na bieżąco na stronie szkoły oraz na fanpage fb .
Opiekunkami koła są Panie: Sylwia Ziemiańska i Małgorzata Wilczak.

Nowoczesne technologie

Backstage z kręcenia teledysku pt. "Nowoczesne technologie" (IV praca końcowa w konkursie "BYĆ JAK IGNACY"). Efekty Naszej pracy już niebawem! Nie możemy się już doczekać!

A-TO-MO-WE NEWSY IV

IV. wydanie gazetki Koła Naukowego "A TO MY"

Bezpieczny Internet

W ramach realizacji V. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy - Nauka to przyszłość", członkowie Koła Naukowego A TO MY: Piotr Głasek i Piotr Ulijasz przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek z klasy 2a prezentację "Bezpieczny Internet". Dziękujemy!

Świat wirtualny

Ostatni etap V. edycji ogólnopolskiego projektu „Być jak Ignacy” realizowany jest pod hasłem Świat wirtualny. Uczniowie z koła Naukowego A TO MY” z zapałem podjęli się kolejnego wyzwania, tym razem poznając tajniki wirtualnego świata. Podczas zajęć odkrywali interesujący świat nowoczesnych technologii i próbowali wykorzystać jego elementy w codziennym życiu. Tradycyjnie poznali sylwetkę i osiągnięcia kolejnego polskiego naukowca, znakomitego matematyka, Stefana Banacha. Dowiedzieli się, co to takiego algorytm, uczyli się programowania. Duże zainteresowanie wzbudziły informacje o tym, jak powstają filmy 3D. Młodzi naukowcy przyjrzeli się też technikom wykorzystywanym przy produkcji filmów, a także technologii wirtualnej rzeczywistości. Poznali techniki tworzenia filmów animowanych. Odbyli ciekawą wycieczkę (wirtualną) do Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, poznając tradycyjne i nowoczesne techniki animacji w filmach rysunkowych. Duże zainteresowanie wzbudził blok o robotach. Dowiedzieli się do czego dzisiaj służą roboty, ich zalety, ale i wady oraz co je różni od ludzi. Spotkali się z Wiktorem Niedzickim, znanym popularyzatorem nauki, dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, który przedstawił młodym odkrywcom zabawne konstrukcje - chodzące, jeżdżące i tańczące oraz roboty pracujące. Takie, które zastępują ludzi tam, gdzie jest niebezpiecznie lub zadania do wykonania przekraczają możliwości człowieka. Do konstrukcji robotów niezbędne są nowe materiały, przede wszystkim czujniki, które zastępują ludzkie zmysły. Poznali też zagrożenia wynikające z korzystania z sieci. Wykorzystując zdobyte wiadomości napisali piosenkę, nakręcili do niej teledysk, pokazując, jak nowoczesne technologie mogą pomóc ludziom w codziennym życiu. A przede wszystkim znakomicie bawili się nauką i techniką.