Szkoła Podstawowa nr 1

im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie

Sukces Gabrysi

Sukces Gabrysi
Gabriela Pirowska z kl. 7c zajęła III miejsce w V edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zacięcia do zgłębiania tajników polskiej ortografii! Opiekunem uczennicy była pani Anna Tonia.

 

MicrosoftTeams image 149

„Wiosenne poezjowanie”

„Wiosenne poezjowanie”

8 czerwca w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorsko – Plastyczny „Wiosenne poezjowanie” dla uczniów z kl. 4-8. W kategorii RECYTATORSKIEJ I miejsce zajęli: Wojciech Kupka z kl. 4a, Amelia Orszulak z kl. 6b oraz Kinga Rydzik z kl. 7c, II miejsce: Piotr Ulijasz z kl. 6a oraz Ksawery Karpeta z kl. 7c, natomiast III miejsce: Karolina Matuszko z kl. 5a oraz Kacper Chorzępa – także z 5a. Wyróżnienia otrzymali: Kamil Michalik z kl. 5a, Zuzanna Szuba z kl. 7a, Daryna Tretiak z kl. 7c, Agata Wysocka z kl 7b oraz Igor Voronenko z kl. 7b. W kategorii PLASTYCZNEJ: I miejsce zdobyli - Julia Guzek z kl. 7a oraz Zosia Bernat z kl. 7a, II miejsce – Lena Kuzia z 7a i Mateusz Dzirba również z kl. 7a, natomiast na III miejscu uplasowali się: Natalia Wiśniowska z kl. 7a oraz Vanessa Pleśniak z kl. 6a.  

Podsumowanie konkursu i wręczenie wakacyjnych nagród miało miejsce 24 czerwca. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już zapraszamy na następną edycję naszego konkursu!

 

Dzień Osiedla

 

Dzień Osiedla
19 czerwca w Teatrze Maska odbył się Dzień Osiedla. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło występu wokalnego naszych uczniów oraz tańca z pomponami w wykonaniu „Adasiaków”. Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne pokazy. 

 

 

 

Ostatni wspólny wyjazd 8b

Ostatni wspólny wyjazd 8b

W dniach: 29.05-04.06 uczniowie z klasy 8b przebywali na zielonej szkole w Gdyni. Poza rekreacją nad brzegiem morza, zwiedziliśmy m. in. Gdynię, Gdańsk i Sopot, płynęliśmy statkiem... To był wspaniały, wspólnie spędzony czas, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. W ten sposób odetchnęliśmy po całorocznych trudach przygotowań do egzaminów oraz uwieńczyliśmy pewien etap naszego wspólnego życia. Niebawem wypłyniemy w kolejny rejs…