Zmieniacz2022.png
Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but experymentarium/bezwl. is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

1 października ruszyliśmy pełną parą.  Przypomnieliśmy sobie co to bezwładność  i grawitacja.
Ciała nie lubią kiedy zmienia się ich ruch. Właściwość ta nazywana jest bezwładnością. I tak bezwładność ciała spoczywającego sprawia, że trudno jest je poruszyć, a bezwładność ciała w ruchu objawia się tym, że chce ono poruszać się z tą samą prędkością po linii prostej. Do pokonania bezwładności potrzebna jest siła.
Aby sprawdzić w praktyce tę właściwość ciał wykonaliśmy prosty przyrząd. Wykorzystaliśmy plastikowy kubek, metalowe nakrętki i gumkę recepturkę.  Pracy niewiele, a zabawa przednia - wrzucić do środka kubka wiszące na zewnątrz nakrętki. I znowu dziewczyny górą. Najtrudniej było związać gumkę. No cóż, buty na rzepy ubiera się szybciej? brakuje wprawy w wiązaniu sznurowadeł. A przecież ta umiejętność często się jeszcze przydaje. Zatem do roboty dzieciaki.
{gallery}experymentarium/bezwl.{/gallery}