BJIgnac

katalogonline

500

RKO

SzkolapamietaLOGOTYP

100 lecie

egzamin osmoklasisty

zawodowcy

Wyszukiwarka

Ważne telefony

800 800 605
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 080 222
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Zapraszamy zimę

Za oknem nieco szaro, bardziej jesiennie niż zimowo. Uczniowie z klasy 3b postanowili jednak zaprosić zimę. Zrobili to tak, zobaczcie...⛄

 

Wigilia w klasie 3a

Wigilia Bożego Narodzenia to dla wielu najbardziej wzruszający i uroczysty dzień w roku. Obchodzimy go bardzo uroczyście. To czas wzajemnego zbliżenia, zadumy i refleksji. Do wigilijnego stołu zasiedli również w piątek uczniowie klasy 3a. Najpierw zgodnie z tradycją nakryli pięknie stół. Następnie Klaudia i Adrian odczytali fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Łamiąc opłatek składali sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Z wielkim zaangażowaniem śpiewali też kolędy. W trakcie spotkania odwiedziła ich Pani Wicedyrektor i Pan Grzesiu. Pod choinką tradycyjnie czekały na dzieci prezenty. W klasie pachniało choinką, piernikami i mandarynkami. W miłej i serdecznej atmosferze mijały chwile wspólnego biesiadowania. Spotkanie wigilijne dostarczyło im wielu wzruszeń i radości.

 

Wyjątkowa choinka

A może taka choinka? Tę wykonali uczniowie klasy 3a.

 

Klasa 3b piecze pierniki

Wszyscy zaczynają już przygotowania do zbliżających się świąt. Uczniowie z klasy 3b już to zrobili. Zaczęli od ubrania "słodkiej choinki". Potem wykonali przepiękne choineczki z kartonowego stożka, włóczki i guzików. Stoją już wokół szopki. Są naprawdę ładne. A dzisiaj,tj w czwartek odbyła się najprzyjemniejsza część przygotowań- PIECZENIE PIERNIKÓW. Dzieci własnoręcznie wałkowały ciasto i wycinały różne kształty pierniczków. Dzięki uprzejmości Pań z naszej szkolnej stołówki zostały one upieczone. Potem zostało już tylko dekorowanie i próbowanie. Wyszły rewelacyjne. Palce lizać..... A jutro, podczas klasowej wigilii będą na pewno największym rarytasem.
Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią życzą wszystkim zdrowych, wesołych i pełnych słodkości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2022 Roku.

Podróże z pazurem

Dzisiaj odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikami i pisarzami, Izabelą i Piotrem Miklaszewskimi. Iza jest graficzką, Piotr - dziennikarzem; prowadzą popularny blog podróżniczy: "Podróże z pazurem". Snupek (Snupencjusz) to kundelek adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska "Na Paluchu".
"Podróże z pazurem. Historia łapą pisana" i "Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary" to pierwszy na rynku wydawniczym tego typu projekt dla młodzieży. Scenariusz powieści pisany jest na bieżąco w trakcie trwającej już 4 lata podróży dookoła świata dwójki młodych bohaterów: Izy i Piotra oraz ich psa Snupka. To była ciekawa podróż...