Szkoła Podstawowa nr 1

im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie

Projekt UE to MY

W miniony poniedziałek (18.10) uczniowie z klasy 8a, w ramach projektu UE – TO My, zorganizowali w naszej szkole Dzień Włoski. Własnoręcznie przygotowali przysmaki kuchni włoskiej, a malowane flagi ozdobiły twarze wszystkich chętnych. Na przerwach można było posłuchać włoskiej muzyki. Chętni brali udział w quizach, poznawali ciekawostki o państwie. W szkole królowały kolory flagi Włoch.

Dziękujemy klasie 8a i wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy!

Kontynuując wirtualną podróż po Europie, w środę, w ramach projektu UE - TO My, klasa 8b przeniosła nas do Francji. Na twarzach naszych uczniów pojawiły się flagi niebiesko-biało-czerwone, a na przerwach rozbrzmiewała muzyka francuska. Chętni uczniowie brali udział w quizach online, składali modele wieży Eiffla, skanowali kody, aby poznać ciekawostki dotyczące zwiedzanego państwa, np. przepis na zupę cebulową, którą można zaserwować najbliższym. Tego dnia wszystkie klasy odwiedziła także para francuskich mimów. Dziękujemy za wspólną zabawę! To gdzie teraz jedziemy?
relacja - kliknij

Jesienna wycieczka klas trzecich

6 paździrnika uczniowie klasy 3a i 3b odbyli uroczą, jesienną wycieczkę do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. Najpierw podziwiali miasto ze statku. Poznali dawny Sandomierz, Królewskie Miasto położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. Zwiedzili jego Rynek z pięknym Ratuszem i starą studnią, Katedrę z okazałymi i strojnymi wnętrzami, kościół św. Jakuba oraz Bramę Opatowską. Wspięli się na jej szczyt aby z tarasu widokowego podziwiać panoramę miasta. Spacerując starymi uliczkami zobaczyli też nietypowy pomnik - pierścień ze słynnym krzemieniem pasiastym oraz Furtę Dominikańską zwaną Uchem Igielnym. Malowniczy, z niezwykle ciekawie uformowanymi korzeniami starych drzew Wąwóz Królowej Jadwigi wzbudził ogromny zachwyt trzecioklasistów. W drodze powrotnej zatrzymali się w Baranowie Sandomierskim aby pozachwycać się zamkiem (perłą renesansu) nazywanym Małym Wawelem. To był wspaniały dzień, pełen cudownych wrażeń. Przeszkadzały tylko ogromne ilości komarów.

Konkurs historyczny Patria Nostra

W niedzielę 3 października 2021 roku o godz. 16:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Małopolska Gala Finałowa VI edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra . W uroczystości wzięły udział drużyny z województwa Małopolskiego, Podkarpackiego, Śląskiego oraz drużyny Polonijne z Ukrainy, Szkocji i Francji.
Wśród uczestników była również drużyna z naszej szkoły.
Nie udało nam się znaleźć w gronie laureatów. Prezentujemy zdjęcia z gali finałowej i nasz konkursowy filmik https://youtu.be/qBEX1rjC0bU

 

MODERNIZACJA PLACU ZABAW - głosowanie

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Sympatycy SP-1, prosimy o Wasze głosy na modernizację placu zabaw przy budynku naszej szkoły w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To od Was zależy czy w gronie wybranych do finansowania projektów w 2022 r. znajdzie się też nasz o numerze 21.
Głosowanie potrwa od 10 września do 8 października.
Szczegóły także na stronie https://rbo.erzeszow.pl.
Razem możemy więcej!

Nasi uczniowie w telewizji!

Nasi uczniowie w telewizji!

Wspomnienia z zakończenia roku szkolnego...
 
25 czerwca
 
25 czerwca "Wiadomości" 19.30 - od minuty 31:02
 
Nasza Szkoła była pokazana nie tylko w mediach regionalnych, ale również w telewizji ogólnopolskiej, czyli w głównym wydaniu "Wiadomości" o 19.30, a także w "Panoramie" TVP2 o godz. 18.00. 
 
1
 
01
 
2
 
3
 
4