Matlandia

BJIgnac

katalogonline

SzkolapamietaLOGOTYP

100 lecie

egzamin osmoklasisty

zawodowcy

Wyszukiwarka

Ważne telefony

800 800 605
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 080 222
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień a od 2008 roku  cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. 
KLIKNIJ

Tydzień Bibliotek 2021

Pasowanie na czytelnika 2021

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

W czwartek 21 stycznia 2021 r. uczniowie klasy I a zostali pasowani na czytelnika naszej biblioteki szkolnej. Zanim złożyli przyrzeczenie, poznali zasady, jakich należy przestrzegać podczas wypożyczania książek oraz korzystania z kącika czytelniczego. Na pamiątkę tej miłej uroczystości otrzymali zakładki do książek oraz piękne książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

MOL NET + w naszej bibliotece

Nasza biblioteka zaczyna korzystać z nowoczesnego programu do obsługi biblioteki. Ułatwia on dostęp i korzystanie ze zbiorów wszystkim uczniom i pracownikom zwłaszcza w trudnym okresie nauczania zdalnego.
Pierwsze kroki w internetowym katalogu biblioteki szkolnej - kliknij

 

Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020

plakatJuż od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Zapraszamy wszystkich uczniów do podjęcia BIBLIOTECZNEGO WYZWANIA.
Szczegóły zabawy w zespołach klas na TEAMSACH.