Szkoła Podstawowa nr 1

im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień a od 2008 roku  cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. 
KLIKNIJ

Pasowanie na czytelnika 2021

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

W czwartek 21 stycznia 2021 r. uczniowie klasy I a zostali pasowani na czytelnika naszej biblioteki szkolnej. Zanim złożyli przyrzeczenie, poznali zasady, jakich należy przestrzegać podczas wypożyczania książek oraz korzystania z kącika czytelniczego. Na pamiątkę tej miłej uroczystości otrzymali zakładki do książek oraz piękne książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020

plakatJuż od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Zapraszamy wszystkich uczniów do podjęcia BIBLIOTECZNEGO WYZWANIA.
Szczegóły zabawy w zespołach klas na TEAMSACH.