Szkoła Podstawowa nr 1

im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie

Czekamy na wakacje

Nasza gromada świetlicowa z niecierpliwoscią oczekuje wakacji. Piękna pogoda pozwala na zabawę na świeżym powietrzu. Plac zabaw i boisko szkolne to teraz najbardziej zajęte miejsca. Pamiętamy o bezpiecznej zabawie i czekamy na wakacje.

Zajęcia w świetlicy

W świetlicy życie toczy się pełna parą! Efektem kolejnego konkursu plastycznego są piękne prace, poświęcone mamie i tacie. W ten sposób składamy podziękowania naszym rodzicom. A ujawnione talenty plastyczne  zostały nagrodzone. 

Powrót do świetlicy

Uczniowie klas 1-3 powrócili do nauki stacjonarnej w szkole. To była wielka radość dla wszystkich dzieci. W świetlicy od razu zrobiło się gwarno i wesoło. Wreszcie można porozmawiać z kolegami, zagrać w rózne gry, wspólnie odrabiać zadania i oczywiście spędzać czas na placu zabaw i boisku szkoilnym. Teraz czekamy na klasy starsze.

Wiosenna świetlica

Wiosennie i świątecznie zrobiło się w naszej świetlicy! A to za sprawą kolorowych prac plastycznych Dzieci przywołały wiosnę rysujac jej pierwsze oznaki: bazie, bociany, krokusy, przebisniegi, forsycje i oczywiscie słońce i z ciepłymi promykami.  Wiosna to też Wielkanoc. Piękne pisanki, koszyczki i zajączki przypominają wszystkim o nadchodzących świętach.

8 marca Dzień Kobiet

W świetlicowej gromadzie szybko płynie czas. Gry planszowe, klocki, zabawy i prace plastyczne to ulubione formy aktywności. Oczywiście też zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i zabawy na boisku szkolnym, jeśli pogoda pozawala wyjść na świeże powietrze. W ostatnim konkursie plastycznym „8 marca Dzień Kobiet”, organizowanym przez świetlicę szkolną wzięło udział bardzo dużo dzieci z klas 1-3. Prace były kolorowe, ciekawe i przypominały o marcowym święcie kobiet, tych dużych i tych małych. Każdy autor został doceniony i nagrodzony. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy już do następnych konkursów,